• ArabicChinese (Simplified)EnglishGermanRussianTurkish
Advanced Search
Your search results

Sıkça Sorulan Sorular

Dönüm nedir, evlek nedir?

KKTC’de arsa yatırımı yaparken veya bir ev incelerken bahçesine baktığınızda bu iki terimi de çok sık görebilirsiniz. 1 dönüm 1338 metrekareye, yine 1 dönüm 4 evleğe karşılık geliyor.

Yalkin Emlak bize nasıl yardımcı olacak?

Kıbrıs’ın Yalkin Emlak, sizlere en cazip yatırım fırsatlarını sunuyor. Şirketlerden en yeni haberlerle gündemi takip edebilir, sadece Kıbrıs emlak sektörüne yön veren profesyonellerin eklediği emlak ilanlarıyla aradığınız gayrimenkulü bulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve destek için Kıbrıs Yalkin Emlak çağrı merkezinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs emlaklarına Türkiye bankaları kredi veriyor mu?

Genel olarak evet diyebiliriz bu soruya. Fakat alacağınız konut türüne ve koçan çeşidine göre değişkenlik gösterebiliyor. Türkiye bankaları kredi verirken daha seçiçi davranıyor. KKTC’nin yerel bankaları ise son dönemde konut kredileri konusunda ürün yelpazesini daha da geliştirdi. Arazinin yüzde 50’sine, konutun ise tamamına kadar kredi kullandırabiliyorlar.

Konut satın almamız durumunda garantilerimiz neler ?

Şirketlerden satın alınan konutlara 5 -10 Yıl arasında Yapısal Garanti verilmektedir. Bu garanti, duvar çatlakları, yapıma bağlı rütubetlenme, elektrik veya tesisat altyapısında yaşanacak sıkıntılardır. Ayrıca Seramik düşmeleri veya şişmeleri sonucunda oluşacak hasarlar için 5 yıl, boya garantisi malzemesatın alınan firmaların bize yansıttığı şekilde 2 yıl garanti altında tutulmaktadır. Diğer yandan mutfak, çeşme, kapılar kapı elleri, aleminyum veya PVC pencere aksamlarının, su motoru v.s arızalanması durumunda 1 yıl malzeme tedarikçileri tarafından garanti altında tutulmaktadır. * Şirketlere gore bu süreler değişebilir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Nasıl Gelebilirim?

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye üzerinden günde 50 uçuş vardır. Kuzey Kıbrıs’a dünyanın herhangi bir yerinden gelirken Genel olarak İstanbul’dan transit uçuşlarla gelinebilir. Ayrıca Hergün Antalya, Ankara, İzmir, adana, Gaziantep, trabzon uçuşları da mevcuttur. Transit uçuşlarda genelde Türk Hava Yolları tercih edilmektedir. Lefkoşa – Ercan Havalimanı Şirketimiz ve Projelerimize 30 Dk sürüş mesafesinde yer almaktadır. Ayrıca Ülkemize gelmek isteyen müşterilerimiz, Güney Kıbrıs Larnaka Havalimanı’nı da kullanabilirler. Larnaka’dan Kıbrıs’a Gelebilmek için Schengen Vizesi (AB Vize) sahibi olmanız gerekmektedir. Larnaka dan kuzey Kıbrıs’a geçerken herhangi bir vize uygulanmaz. Ayrıca Ercan havalimanı üzerinden Kıbns’a gelişte vize uygulaması yoktur. Ziyaretçilere En az 30 gün izin verilmektedir. Yılda 90 güne kadar ikamet izni alınmadan da kalınabilir.
  • BLOG

  • Gelişmiş Arama

Compare